Půjčka na bydlení

Financování potřeb bydlení.

Hlavní strana > Půjčky > Půjčka na bydlení

Financování bydlení

Chtěli byste se konečně odstěhovat od rodičů nebo z podnájmu a pořídit si vlastní bydlení? Jděte si za svým snem a nespokojte se současným stavem. Významně vám k tomu pomůže půjčka na bydlení od banky či nebankovní společnosti a my vám právě teď přinášíme zajímavé informace, jaké možnosti financování se vám nabízí.

Existuje několik způsobů jak lze financovat pořízení vlastního bydlení. Pokud dosáhnete na hypotéku či stavební spoření, měla by to být volba číslo jedna.Navíc lze takto financovat i rekonstrukce, pořízení instalací, kuchyně či dalších zařízení.

Klasický hypoteční úvěr

Pokud uvažujete o bydlení do osobního vlastnictví, vyplatí se vám z hlediska nízké úrokové míry a dlouhé doby splatnosti hypoteční úvěr. Finanční instituce se předhánějí v nabídkách, ale nedívejte se pouze na výši úrokové sazby. Pozornost také věnujte poplatkům za vyřízení úvěru, čerpání a předčasné splacení.

Úvěr ze stavebního spoření

Zatímco u hypoték se úroková sazba po čase mění a většinou dojde k jejímu nárůstu, v případě variabilní úrokové sazby u úvěru ze stavebního spoření je po celou dobu stejná. Záleží na fixaci hypotéky a situaci na trhu. Využít můžete řádný úvěr, který je dostupný všem, kdo spoří alespoň dva roky a mají našetřenou třetinu cílové částky nebo překlenovací úvěr, jenž slouží na překlenutí doby, než získáte nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření.

Bankovní půjčka na bydlení

Většina bank podporuje zájemce o vlastní bydlení výhodnými půjčkami do maximální výše 600 000 Kč. Tato půjčka je vždy účelová a musíte bance doložit, na co jste peníze vynaložili v souvislosti s bydlením. Výhodou je skutečnost, že nezastavujete nemovitost, splátky si rozložíte až na 10 let a půjčku můžete kdykoliv splatit bez sankcí.

Nebankovní půjčka na bydlení

S nabídkou půjček na bydlení nezůstávají pozadu ani nebankovní společnosti. Ušité na míru jsou zejména osobám se záznamem v registru dlužníků nebo s problematicky doložitelnými příjmy. Ve většině případů musíte společnosti poskytnout zástavní právo k nemovitosti. Naopak u variant bez zajištění počítejte spíše s nižší půjčkou na bydlení.

Vlastní bydlení nebo nájem?

Pokud řešíte otázku, jestli si pořídit vlastní bydlení nebo zvolit nájem, doporučujeme vlastní bydlení. V nájemním bytě platíte nájem, u půjčky či hypotéjky splátky. Splátka je o něco vyšší než nájem, ne však o moc.

Rozdíl je v tom, že za několik let při nájmu nebudete vlastníkem nemovitost, ale při pořízení vlastního bydlení splatíte půjčku a budete ve svém, navíc se vám o splátku hypotéky sníží měsíční náklady.


Vloženo: 8. prosince 2015