Půjčka pro nezaměstnané

Hlavní strana > Půjčky > Půjčka pro nezaměstnané

Půjčky nezaměstnaným

Jste nezaměstnaní a s problematickým příjmem? Často slýcháte, že vám byla půjčka zamítnuta? Otázka doložení příjmu je jednou z prvních, kterou uslyšíte v bance a u řady nebankovních poskytovatelů. Pravidelný příjem je jednou ze základních podmínek pro schválení půjčky, protože představuje jakousi záruku pro poskytovatele, že budete schopni půjčku splácet. Pokud však přijdete o práci a tím pádem o příjem, může půjčka pomoci překlenout problematické období, než získáte nové zaměstnání. V těchto případech nezbývá, než hledat půjčku u vhodné nebankovní splečnosti, která si je vědoma poptávky po půjčkách pro nezaměstnané.

Jedná se o půjčky, které poskytují nebankovní společnosti lidem bez práce a mají sloužit k financování nezbytných životních nákladů do okamžiku, kdy si najdete další práci.

Jedná se o formu půjčky, která vám pomůže platit účty a nezbytné výdaje v období, kdy intenzivně hledáte práci.

Půjčka pro nezaměstnané je dražší a hůře dostupná

Připravte se na to, že půjčka pro nezaměstnané nebude tak výhodná, jako půjčka bankovní. Bonita u nezaměstnaných je poměrně špatná, protože nemají pravidelný příjem. Pro schválení půjčky je také důležité to, aby vám po uhrazení měsíční splátky zůstalo také na živobytí. Připravte se na posuzování vaší schopnosti splácet.

Nemovitost vám zvýší bonitu

Máte nemovitost, kterou je možno ručit? Zástava domu nebo bytu je pro poskytovatele výbornou zárukou a do vaší celkové bonity se promítne velmi pozitivně. Výsledkem bude, že získáte půjčku i přesto, že nemáte příjem. Půjčky se zástavou mají nízké úroky, takže nebudete zas tak moc přeplácet. Pozor na riziko, kdy v případě porušení smluvních podmínek nebo pokud přestanete splácet, můžete o nemovitost přijít.

Malé půjčky

Řada malých půjček řádově do 10 000 Kč nevyžaduje vysoký příjem. Je to také jedna z variant jak získat půjčku v nezaměstnanosti. Problém je, že jsou omezeny na období maximálně 30 dnů. Pokud potřebujete peníze nutně a rychle na zaplacení něčeho nenadálého jsou vhodné. Vězte ale, že jsou také dost drahé.

Nepůjčujte si za každou cenu

Vzhledem ke skutečnosti, že nezaměstnaní nejsou zrovna oblíbenou skupinou pro poskytovatele půjček, můžete narazit na podvodníky, kteří vám budou slibovat sjednání půjčky a lákat z vás nejrůznější poplatky předem. Dávejte si pozor a řešte vše s chaldnou hlavou. Neberte si nevýhodnou půjčku za každou cenu, většinou toho budete litovat.

Jak je půjčka drahá?

Existuje zákonem stanovený parametr RPSN, který udává, jak moc je půjčka drahá. Znamená kolik půjčku přeplatíte. Jedná se o vhodný nástroj k porovnání půjček mezi sebou a obsahuje v sobě nejen úrok, ale všechny další poplatky, které budete u dané půjčky platit.

Nespoléhejte jen na půjčky

Období bez práce je nepříjemné a provází jej pocity beznaděje a stresu. Nepodléhejte však těmto deprimujícím náladám a snažte se najít si nové zaměstnání. Stabilní práce je základním předpokladem k vyrovnanému finančnímu rozpočtu a díky pravidelným příjmům půjčku nebudete potřebovat.

Jakmile práci získáte, snažte se každý měsíc odložit část příjmu bokem na horší časy. Peníze se vám budou hodit pokud o práci příjdete. Nebudete pak potřebovat drahé půjčky.

Kde hledat zaměstnání

Státní institucí, která pomáhájí nezaměstnaným znovu získat práci jsou regionálně příslušné úřady práce, které řídí Ministerstvo práce a sociálních věcí. Nespoléhejte jen na stát a usilovně hledejte práci sami také na internetu, kde pomocí pracovních portálu záskáte přesně filtrované nabídky, podle vámi zadaných kritérií. Vyzkoušejte například web www.prace.cz, existují další specializované pracovní weby, kde naleznete odpovídající inzeráty.


Vloženo: 11. června 2014